Покрокова інструкція

Крок 1:
Підготовка. Придбайте не-магнум мисливську гвинтівку, ручного перезаряджання або самозарядну, калібру більше .22 і встановіть приціл з сіткою MIL-DOT і барабанчиками з ручним регулюванням. На не-німецьких прицілах сітка є точною тільки на максимальному збільшенні, тому заклейте кільце регулювання стрічкою, щоб його неможливо було провернути. Обнуліть зброю на 300 ярдів або на шість сантиметрів нижче точки прицілювання на 300 метрах.
Крок 2: Вимірювання кутів. Так само, як механік має бути знайомий як з англійськими ключами, каліброваними в частках дюйма, так і з метричними ключами, каліброваними у міліметрах, снайпер повинен знати як англійську міру кута, Кутову Хвилину (MOA), одну шістдесяту градуса, так і метричну міру кута, мілірадіан (тисячну), одну тисячну відстані до цілі. Однак, на відміну автомобілів, які потребують або англійського, або метричного набору ключів, але не обидвох, барабанчики на вашому прицілі відкалібровані в кутових хвилинах(MOA), в той час як сітка - у тисячних. Тисячна приблизно втричі більша кутової хвилини.
Крок 3: Перевищення. Якщо ви знаєте розмір якогось предмета, наприклад, гаражних воріт, (вони всі 84дюйма заввишки як в багатих, так і у бідних районах ), то його видимий розмір у вашому прицілі, вимірюваний в тисячних, зворотньо пропорційний відстані до предмета. Наприклад, гаражні ворота, які чотири тисячних заввишки у прицілі, удвічі дальші, ніж ті, які вісім тисячних заввишки. Якщо ви запам'ятали інформацію з картки з написом "Система Ег'юлара для Снайпінгу на Середніх Дистанціях", то ви знаєте, що в першому випадку треба узяти на три тисячних вище, а в другому - цілитись без перевищення. Предмети, які ми використовуємо - гаражні ворота, скляні двері, автомобілі і фургони. Це не означає, що ви стрілятимете в двері і транспортні засоби; ви стрілятимете у ворожих солдатів поруч з цими предметами. На фото їх нема, тому що я не міг знайти добровольців на роль "цілі". Тому просто уявіть, що вони там є.
Крок 4: Поправка на вітер. Як тільки ви визначили правильне перевищення, ви вже знаєте поправку на бічний вітер 10 миль на годину. перевищення і поправка на вітер розташовані в сусідніх стовпчиках таблиці "Система Ег'юлара для Снайпінгу на Середніх Дистанціях". Зверніть увагу, що перевищення подане у тисячних, а поправка на вітер в кутових хвилинах. Ви не чіпатимете барабанчик вертикальних поправок у полі - ви просто берете перевищення по сітці. Але ви використовуватимете барабанчик бічних поправок, і саме тому він повинен дозволяти регулювання вручну і бути розміченим у КХ. Якщо вітер тільки п'ять миль/год, вдвічі зменшіть поправку.
Крок 5: Не беріть дурного в голову, а важкого - в руки. У бою мусите мати відповідь тільки на одне важливе питання: якого біса я тут роблю? Хороше питання, але мається на увазі насправді одне важливе технічне питання: Як перетворити вхідні дані (видимий розмір цілі, у тисячних) у вихідні дані (перевищення, у тисячних)? Система Ег'юлара для Снайпінгу на Середніх Дистанціях перетворює вхідні дані безпосередньо у вихідні, без зайвих розрахунків. Такі "цікаві факти", як кількість ярдів до цілі або кількість дюймів нижче точки прицілювання, на яку ви влучите, не мають значення і повинні ігноруватися.

За допомогою Системи Ег'юлара для Снайпінгу на Середніх Дистанціях, яка оперує тільки кутами, ви повинні бути в змозі стріляти протягом п'яти секунд після виявлення ворога, не відриваючи від нього очей. Це важливо, тому що ви, імовірно, виявивите тільки ледь помітний натяк на рух у руїнах. Якщо ви відірвете погляд, щоб скористатися лазерним далекоміром та / або розрахунковою карткою, ви не можете знайти його знову. Крім того, якщо ви стріляєте з темряви на світло, підсвічувати свою розрахункову картку ліхтариком є помилкою.

БТР-80 має висоту 76 дюймів від землі до верху корпусу. Зверніть увагу, що поправки на вітер 10 миль/год, вказані в кутових хвилинах, на два більші, ніж перевищення в мілірадіанах.

Ціль Перевищення Поправка на вітер
7 тисячних 0 тисячних 2 MOA
6 ½
5 1 3
4 2 4

Ви щойно заманили БТР- 80 у засідку. Ваші два кращих друга, яких ви знаєте ще зі школи , побігли через вулицю, щоб зайняти нову бойову позицію. Після того як вони побігли, і стало занадто пізно, щоб кликати їх назад, ви помітили ворожого солдата за БТР. За лічені секунди він розстріляє ваших друзів зблизька з свого АК- 47 .


Вочевидь, відкладати гвинтівку й розраховувати перевищення за допомогою розрахункової картки абсурдно. Бій відбувається набагато швидше, особливо міський бій. Такий розрахунок відніме щонайменше хвилину, тобто на 55 секунд більше, ніж проживуть ваші друзі.

Крім того, якщо ви відкладете гвинтівку, щоб працювати з розрахунковою карткою, лазерним далекоміром або калькулятором, ви можливо не зможете знайти ціль, коли знову візьмете гвинтівку. У цьому випадку це не проблема, тому що не так багато палаючих БТР на полі бою, але якщо ви виміряли двері (картки включають фото магазину, складських і гаражних воріт), то знаходження цілі знов може відняти деякий час (решту частини життя вашого друга ).

У подібних випадках, необхідно мати інформацію про перевищення у пам'яті. Якщо ви придбали набір Снайперських Карток і вивчали їх ретельно, ви знатимете, що треба узяти на дві тисячних вище, якщо ви понадіялися на розрахункову картку, ваші друзі загинуть. Все дуже просто.

У цьому випадку дим, який піднімається вгору, вказує, що вітру немає. Але, якби був, є просте правило для поправки на вітер: Поправка на вітер 10 миль на годину у кутових хвилинах на два більша, ніж перевищення у тисячних.

Наскільки точна ця система? Якщо БТР-80 висотою 76 дюймів займає в прицілі чотири тисячних, то відстань до нього - 527.8 ярдів. Калібр .25-06 з пласкою траекторією вимагає 1.87 тисячної перевищення на цій відстані; якщо ви берете вище на дві тисячних згідно моєї системи, похибка становить 2.4 дюйма. .308 має більш круто спадаючу траекторію, тому вимагає 2.14 тисячних перевищення на цій відстані; тому для нього прицілювання по другій точці сітки призводить до похибки 2.7 дюйма. Таким чином, ми бачимо, що всі не-магнум гвинтівки, як ручного перезаряджання, так і самозарядні, калібру більше, ніж .22, працюють з моєю системою. Насправді, моя система також працює і з AR-15, але надмірний вітровий дрейф змусив мене виключити .223.

.308 Winchester має найгіршу балістику з гвинтівочних калібрів. Але це легко виправити : Просто обнуліть вашу снайперську гвинтівку .308 калібру з 168 - або 175 - грановими кулями на 300 метрів замість 300 ярдрів. Якщо ви американець або англієць і мати доступ тільки до 300-ярдового стрільбища, після обнулення на 300 ярдів додайте 0.75 кутової хвилини на барабанчику вертикальних поправок перед тим, як виставити нуль. Додавання 0.75 кутової хвилини на 300 ярдів - це те ж саме, що обнулення на 300 метрах ( 328 ярдах ).

На 300 ярдах, ви влучите на 0.75 КХ вище, але це тільки 2.4 дюйма, тобто не дуже великий промах . Військовий Урал або рекламий стенд ( 76 дюймів заввишки ), якщо мають розмір у прицілі п'ять тисячних, знаходяться від вас у 422 ярдах, і тут ви візьмете на 0.1 КХ, або на 0.4 дюйма вище. Такі постріли типові у міських умовах, де ви стрілятимете на відстань 2-3 кварталів. Отже, ви жертвуєте двома дюймами на 300 ярдах, щоб мати нуль на 422 ярдах.

Армійська вантажівка Урал має 76 дюймів від нижньої сходинки (нижнього краю переднього крила) до даху кабіни. Рекламні стенди (напівпрозорі коробки з внутрішньою підсвіткою) також 76 дюймів заввишки, не рахуючи підставки. Фото зроблене поблизу Майдану Незалежності, Київ, Україна.
Ті самі лайтбокс і вантажівка після бою; зважте, що рамку лайтбокса все ще можна виміряти, а дах кабіни Урала просів від вогню.

Військовий Камаз має 76" від низу бампера до даху кабіни. Та від низу заднього борту до верху тента.
Бронеавтомобіль Тигр має 76" від порогу кузова до даху.

.....................